Policjant na urlopie zatrzymał osobę poszukiwaną. Zatrzymana 23-latka była poszukiwana w związku z oszustwami internetowymi. Kobieta oszukała 7 osób na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Policjant z oddziału prewencji będąc na urlopie, około godziny 9:00 jechał samochodem przez osiedle Świt w Lublinie. W pobliżu placu zabaw zauważył kobietę, która wyglądem przypominała osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz mając podejrzenia zaparkował auto i podszedł do kobiety. Po przedstawieniu się i pokazaniu odznaki zatrzymał kobietę. W wszystkim powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał policjantów będących w służbie.

Po wylegitymowaniu okazało się, że policjant nie mylił się i doskonale zapamiętał wizerunek osoby poszukiwanej. Okazała się nią 23-letnia mieszkanka Lublina, która był poszukiwana przez Komisariat Policji w Bełżycach do sprawy oszustw internetowych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

- Jak ustalili operacyjni z Bełżyc, mieszkanka Lublina podejrzana jest o dokonanie siedmiu oszustw – poinformował młodszy aspirant Kamil Karbowniczek. 23-latka od maja do sierpnia kontaktowała się z osobami, które wystawiały na jednym z portali ogłoszeniowych sprzęt elektroniczny. Następnie przedstawiała sfałszowane potwierdzenie przelewu i odbierała sprzęt, za który w rzeczywistości nie zapłaciła. Łącznie kobieta wyłudziła sprzęt o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach odzyskali już część tego sprzętu o wartości prawie 5 tysięcy złotych m. in. aparat fotograficzny, komputer i monitor.

23-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Wobec kobiety został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 5 września 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876