Wielkie święto włoskiej muzyki odbędzie się 9 września na Arenie Lublin (ul. Stadionowa 1). Na koncercie, który rozpocznie się o godz. 18, wystąpią w Lublinie wielkie gwiazdy włoskiej muzyki. Festa Italiana zakończy tegoroczny Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, którego motywem przewodnim będzie właśnie kuchnia włoska. We wszystkich punktach gastronomicznych na terenie stadionu w czasie imprezy będzie można nabyć przekąski oraz dania w stylu włoskim.

Na lubelskim stadionie będzie można zobaczyć między innymi Sabrinę, Drupiego, duet Al Bano i Romina Power (z orkiestrą symfoniczną). Gospodarzem wieczoru będzie Stefano Terrazzino, który wystąpi również z zespołem tanecznym. Mają zabrzmieć takie włoskie przeboje jak: „Ci Sara”, „Felicita”, „Sempre Sempre” – Al Bano i Romina Power, „Piccola e Fragile”, „Provincia” – Drupi, „Boys” – Sabrina.

Koncert cieszy się wielkim zainteresowaniem, sprzedano już ponad 10 tys. wejściówek, chociaż nie są tanie. Kosztowały od 69 do 199 zł, a po 25 sierpnia zdrożały o 10 i 20 zł. Wpływy ze sprzedaży biletów na sobotni koncert przekroczyły już milion złotych, aczkolwiek organizatorzy nie chcą na razie podawać dokładnej liczby osób, które wykupiły bilety. Tym bardziej, że MOSiR zamówił dodatkowe krzesła na płytę stadionu – chciał ich 5500 sztuk z opcją wzrostu ich liczby o 20 proc.

W sobotę na stadion widzowie mają być wpuszczani od godz. 17; rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 18. Najpierw na scenę wyjdzie Stefano Terrazzino, którego show ma potrwać ok. 50 minut, potem będą występy grupy Drupi oraz Sabriny. Uwieńczeniem imprezy ma być ponad dwugodzinny występ słynnego niegdyś duetu: Al Bano i Romina Power, który wystąpi w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Po koncercie widzów mają rozwozić specjalnie podstawione autobusy komunikacji miejskiej.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876