Jest rok 1905, a staromiejskie ulice Lublina odtwarzają Warszawę czasu rewolucyjnej gorączki, która ogarnęła w tamtym pamiętnym roku całe Królestwo Polskie i Rosję. Od niedzieli do dzisiejszej środy lubelskie plenery służyły twórcom nowego serialu TVP „Ziuk. Młody Piłsudski”. W tym czasie ulice koziego grodu udawały nie tylko miejsca w Warszawie ale również w Wilnie i Krakowie.

Pierwsza „lubelska” scena kręcona była na ul. Jezuickiej, gdzie nakręcono epizod ze strzelaniną, w której Piłsudski został postrzelony. We wtorek na ul. Ku Farze odgrywano sceny walk ulicznych z udziałem całej plejady kaskaderów z Polski i zagranicy.

Filmowcy mają już za sobą 123 dni zdjęciowe. Dzisiaj filmowcy kręcą na ul. Rybnej ostatni raz w Lublinie i zarazem przedostatni w ogóle. Efekt ich pracy zobaczymy w telewizji już we wrześniu. Powstanie trzynastoodcinkowy serial, którego akcja zaczyna się od zsyłki na Sybir, a kończy napadem na pociąg w Bezdanach. Zasadniczo film opowiada wierną historię życia Piłsudskiego w jego wczesnym okresie, ale na potrzeby atrakcyjnej fabuły pojawiają się też elementy całkowicie fikcyjne.

W głównej roli młodego Piłsudskiego występuje Grzegorz Otrębski, młody aktor, którego widz nie miał jeszcze okazji poznać na wielkim ekranie. W obsadzie są przede wszystkim nowe twarze aktorów z castingu prowadzonego przez kilka miesięcy. Grają też bardziej znani jak Karol Pocheć, Grzegorz Daukszewicz, Mariusz Kilian.

Łęczna 08 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876