W trakcie trwającego właśnie Kulturalnego tygodnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można uczestniczyć w wydarzeniach takich, jak:

Sala Operowa
„Jezioro łabędzie” - POLSKI BALET KRÓLEWSKI

9 KWI 2022 | 17:00
Spektakl baletowy "Jezioro łabędzie" w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie, wybitni tancerze międzynarodowych scen, wspaniałe choreografie oraz zapierające dech w piersiach, bajeczne kostiumy, które oczarują każdego.
To znakomite widowisko dla całej rodziny. Klasyka baletu -  widowisko baletowe dla całej rodziny! Kupując bilety na spektakle Polskiego Baletu Królewskiego, widz staje się mecenasem kultury polskiej, wspierając w ten sposób przede wszystkim polskich artystów, czym przyczynia się do pielęgnowania wielkich i wspaniałych polskich tradycji tańca.
- bilety : w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

KINO CSK
„Duch śniegów” | reż. Vincent Munier, Marie, Amiguet \ Francja / 2021
7 KWI 2022 | 19:00
8 KWI 2022 | 19:00
9 KWI 2022 | 19:00
10 KWI 2022 | 18:00
Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.


Wystawy

Jacek Wojciechowski. Malarstwo. Wystawa retrospektywna z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej
do 22 MAJ 2022
City Project -1
Wystawa retrospektywna z okazji 40-lecia twórczości Jacka Wojciechowskiego prezentująca prace powstałe w latach 1998–2022 r. Artysta od 2011 roku jest profesorem sztuk plastycznych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, a także grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, USA i na Węgrzech. Zorganizował  29 wystaw indywidualnych, jest laureatem 15 nagród i wyróżnień. „Patrzcie uważnie na każdy detal, drobiazg, na kolor, który określa klimat obrazu, na kompozycję, która przekazuje dramaturgię całości, na materię – plamy, kreski, chropowatości…  Czytajcie tytuły, którymi opatruję moje prace,  bo one mówią o tym, co dojrzewało w mojej głowie podczas długiej pracy nad każdym z obrazów” ? autor wystawy Jacek Wojciechowski.
- wystawa czynna: wtorek-czwartek | 13.00-18.00;  piątek-niedziela  | 12:00-18:00
- wstęp wolny

Tim Dalton – Ekspozycja rysunków: Pinakoteka
do 1 MAJ 2022
Galeria Wystaw Czasowych -1
„Czy Bóg jest nieznany? Czy manifestuje się jak niebo? Prędzej uwierzę w to drugie. To miara człowieka. Pełen zasług, ale poetycko, człowiek mieszka na tej ziemi. Ale nie czystszy jest cień gwiaździstej nocy, jeśli mogę tak to ująć, niż Człowiek, który nazywa się obrazem bóstwa. Czy istnieje miara na ziemi? Nie ma żadnej. - Friedrich Holderlin „W miłym błękicie”.
Rysunki są sposobem na przemówienie najprostszymi dostępnymi środkami do indywidualnego widza, który natknie się na nie po raz pierwszy. Tworzę obrazy zaczerpnięte z fragmentów mitologii i źródeł poetyckich, tematy, które mam nadzieję omamią go swoją chwilową lub czarowną symboliką.
Wydarzenie w ramach projektu: „Praktykowanie historii. Norwegia i Polska - odnajdywanie w czasie i przestrzeni. Interdyscyplinarne przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej”.
Wystawa czynna wt-czw 13:00-18:00 i pt-nd 12:00 - 18:00 (w poniedziałki nieczynna), wstęp wolny

„W DRODZE... 50-lecie pracy twórczej”
do 10 KWI 2022
Galeria Wystaw Czasowych +1
Wystawa retrospektywna zatytułowana W DRODZE... 50-lecie pracy twórczej jest efektem dorobku twórczego w zakresie grafiki artystycznej Barbary Sosnowskiej Bałdygi oraz Stanisława Bałdygi. Prace Barbary wykonane w technice grafiki cyfrowej nie zawierają konkretnej treści, to specyficznie wyrażana znakiem graficznym „opowieść” elementarnego rozróżniania kształtu. Niesie ona w sobie tajemniczość i ukryte treści emocjonalne. Prace Stanisława wykonane w technice linorytu to niemalże kadry z otaczającej nas rzeczywistości, pojmowane w bardzo specyficzny i charakterystyczny sposób. Przedstawiane z olbrzymią wrażliwością, do tego w bardzo precyzyjnej technice linorytu punktowego.
– wstęp wolny

„5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin”
do 10 KWI 2022
Foyer Sali Operowej i Aleja Kultur na poziomie -1, 0, +1
Na trzech kondygnacjach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprezentowana będzie wystawa finałowa 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin. Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń. Na wystawie zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe Jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata. Szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń, nie tylko koneserom sztuki plakatu. Tradycyjną formułą lubelskiego biennale jest pokazanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Gwarantuje to świeżą optykę, niespotykaną na innych tego typu przeglądach. Laureatów 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin poznamy podczas wernisażu.
-wstęp wolny

Wystawa Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą
do 19 LUT 2023
Galeria 0
Stanisław Koguciuk (1933 – 2021) – artysta, zwany Nikiforem z Pławanic, laureat wielu nagród i konkursów, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych malarzy ludowych Lubelszczyzny, namalował tysiące obrazów nawiązujących do tradycji kultury popularnej czy po prostu życia. Artysta tworzył w pięciu cyklach: pejzaże, sceny rodzajowe z życia wsi, epizody obrzędowe i religijne oraz tzw. Humory
Dzieła pochodzą z kolekcji prywatnej Państwa Beaty i Dariusza Mazurków.
-wstęp wolny


Galeria Saska
Ryszard Kajzer
do 6 CZE 2022
Galeria Saska
Zapraszamy na spotkanie ze Ryszardem Kajzerem - grafikiem autorem plakatów, ilustracji, projektów książek i znaków graficznych. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W latach 1994-1999 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1997 r. uczył się w Schule für Gestaltung w St.Gallen w Szwajcarii. Po powrocie, w latach 1997–1999 asystował w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego, a od 2000 roku w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Plakatu prof. Lecha Majewskiego na warszawskiej ASP. Od 2006 prowadzi zajęcia na ASP w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora habilitowanego. Prowadził warsztaty projektowania plakatu w Sztutgarcie, Helsinkach, Budapeszcie, Oradei i Bukareszcie.
W każdym plakacie autorstwa Ryszarda Kajzera, widać namysł nad formą i treścią. Artysta posługuje się wieloma technikami, stosuje odręczne liternictwo, a kontrastowe i mocne kolory w jego twórczości są charakterystyczne.
Laureat wielu nagród w kraju i za granicą w tym Złotego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie 2021 za plakat „Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza”. Jego prace znajdują się w kolekcjach wielu muzeów i galerii na całym świecie, m.in.: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie, National Gallery w Budapeszcie.
Wystawa realizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.
- wstęp wolny


Wkrótce w CSK:
Spektakl „Śpiąca królewna” | Teatr Tańca Grawitan | 12-13 KWI 2022 | 9:15 i 11:30
The best of Ennio Morricone | 21 KWI 2022 | 19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze | 22 KWI 2022 | 19:00
Koncert: Mikromusic Acoustic Trio | 26 KWI 2022 | 20:00 | Klub Muzyczny CSK

Sklepik Kulturalny CSK | Kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00.
Tarasy Widokowe – nieczynne! Ze względów bezpieczeństwa otwarcie tarasów zostaje przesunięte do czasu poprawy warunków atmosferycznych.

Więcej na www.spotkaniakultur.com
ZAPRASZAMY!

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876