Pirat drogowy z prędkością ponad 200 km/h, nagminnie łamiąc przepisy ruchu drogowego, uciekał przed policyjnym pościgiem. Swoją jazdę zakończył na przydrożnym ogrodzeniu. Kierowcą okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W aucie przewoził ponad 5 tys. paczek papierosów bez akcyzy.

30 stycznia w nocy tuż po godzinie 2:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Lublinie pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem z video rejestratorem, na trasie S-17 zauważyli pojazd marki Opel Vectra poruszający się z nadmierną prędkością. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jeszcze bardziej przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. W trakcie ucieczki kierowca opla nagminnie łamał przepisy ruchu drogowego m. in. poruszał się z prędkością powyżej 220 km/h na drodze ekspresowej oraz powyżej 200 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h. Wyprzedzał w miejscach gdzie jest to zabronione. Jechał również środkiem drogi uniemożliwiając wyprzedzenie swojego auta. W miejscowości Żyrzyn uciekający opel wjechał na rondo z bardzo dużą prędkością, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Szaleńcza jazda mężczyzny została zarejestrowana za pomocą policyjnego video rejestratora.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Jak się okazało prawdziwym powodem jego szaleńczej ucieczki było to co miał w aucie. Na tylnym siedzeniu przewoził ponad 5 tys. paczek papierosów różnych marek bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków w tym przypadku wyniosło ponad 110 tys. zł. Mundurowi zabezpieczyli kontrabandę, a mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenia drogowe funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz odpowie przed Sądem. Za przestępstwo skarbowe grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876