Kilkanaście kilometrów trwał pościg policjantów Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej komendy. W jego wyniku zatrzymano 22-letniego kierowcę mazdy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a podczas próby zatrzymania staranował policyjny radiowóz. W tej sytuacji jego najmniejszym problemem jest to, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Trafił już do policyjnej celi.

- Dziś rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzili kontrolę prędkości na Alei Warszawskiej w Lublinie – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Około godziny 9:15 zauważyli szybko jadącą mazdę. Miernik prędkości wskazał prawie 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli i zaczął uciekać. Pościg trwał przez kilka kilometrów. Do działań włączyły się również inne załogi. Kierujący uciekając, stwarzał duże zagrożenie w ruchu drogowym i popełniał liczne wykroczenia. W trakcie próby zatrzymania staranował jeden z radiowozów. Został zatrzymany przy ulicy Lipniak.

Kierowcą mazdy okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Z 29-latkiem, który był pasażerem, wykonywane są obecnie czynności procesowe. Policjanci wyjaśniają także, skąd pochodzą stare grzejniki, które przewozili w bagażniku mężczyźni.

22-latek musi liczyć się z zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo zostanie ukarany za liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Łęczna 22 lutego 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876