Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu 10 i 11-latków odbyły się 14 listopada w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Park Avia w Świdniku. Rozegranych zostało 20 konkurencji, których zwycięzcy otrzymali medale oraz tytuły mistrzowskie. Dodatkowo na trzech najlepszych zawodniczek i zawodników mistrzostw czekały puchary.

Do rywalizacji zgłosiło się około 200 zawodników i zawodniczek na co dzień trenujących w klubach: MKS AVIA Świdnik, AZS UMCS Lublin, „Wisła” Puławy, AZS AWF Biała Podlaska, LUKS Orlik, MTP „Lublinianka”, Sparta Biłgoraj, Fala Kraśnik, Orka Zamość, Wodnik Krasnystaw, UKS 51 Lublin, Olimpijczyk 23 Lublin, Skarpa Lublin, UKS SP5 Swim Lublin oraz UKS Szkoła Pływania 23 Lublin.

Zawody odbyły się w Park Avia, który jest największym kompleksem sportowo-rekreacyjnym w Świdniku, składającym się z części wewnętrznej i zewnętrznej. W budynku znajduje się 25-metrowy basen oraz część rekreacyjna, z mniejszą niecką do nauki pływania, dwie wanny jacuzzi oraz sauny sucha i mokra. Na zewnątrz obiektu są jeszcze dwa kolejne baseny, wodny plac zabaw i zjeżdżalnia oraz ogólnodostępne boiska.

Organizatorami Mistrzostw Województwa Lubelskiego były Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, gmina miejska Świdnik oraz MKS Avia Świdnik.

Łęczna 14 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876