32-latek ze Świdnika sprzedawał podróbki odzieży i zegarków. Wstępnie przedstawiciele prawni pokrzywdzonych firm, oszacowali straty na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln zł.

W miniony czwartek, 18 maja policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości cybernetycznej z KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi ze Świdnika przeszukali pomieszczenia biurowe i magazynowe firmy należącej do 32-latka ze Świdnika. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy zwalczających cyberprzestępczość wynikało, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Podczas przeszukania znaleziono znaczną ilość takich towarów w postaci zegarków, butów, odzieży oraz akcesoriów. Wstępnie przedstawiciele firm reprezentujących pokrzywdzone marki oszacowali straty na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln zł. Mieszkaniec Świdnika trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ze Świdnika prowadzą czynności w kierunku art. 305 Ustawy o Własności Przemysłowej. 32-latek usłyszał zarzuty. Za wprowadzenie do obrotu, towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i uczynienia sobie z niego stałego źródła dochodu albo dopuszczenia się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876