Dzięki czujności postronnej osoby kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów. Wczoraj 55-latek mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Mitsubishi.

30 sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zostali zaalarmowani przez postronną osobę, że kierowca osobówki w miejscowości Mełgiew wjechał na wysepkę na skrzyżowaniu. Po czym jadąc całą szerokością drogi odjeżdża z miejsca zdarzenia. Przeszukując ulice gm. Mełgiew policjanci w miejscowości Dominów zastali opisany przez zgłaszającego pojazd. Za kierownicą pojazdu marki Mitsubishi siedział 55-letni mężczyzna. Był on kompletnie pijany. Miał problem z utrzymaniem równowagi ciała. Nie mógł samodzielnie wysiąść z auta. Przypuszczenie, że jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wskazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

55-letni mieszkaniec gm. Mełgiew po sporządzeniu stosownej dokumentacji służbowej został przekazany pod opiekę rodziny. Teraz dokumentacja sprawy trafi do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach wobec jego zachowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz utrata prawa jazdy na okres od 3 do nawet 15 lat.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876