Policjant po służbie, zatrzymał i uniemożliwił dalszą drogę nietrzeźwemu kierującemu. Jadąc samochodem wraz ze swoją rodziną zauważył pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

W piątek (20 października) wieczorem policjant wydziału kryminalnego KPP Świdnik jadąc po służbie swoim samochodem zauważył, że jadący volkswagenem mężczyzna może być nietrzeźwy. Od razu powiadomił telefonicznie dyżurnego policji i pojechał za tym pojazdem. Pierwsza możliwa okazja do zatrzymania kierowcy nadarzyła się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną – Al. Solidarności z ul. Unii Lubelskiej w Lublinie. Gdy kierujący volkswagenem zatrzymał się na czerwonym świetle policjant zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę.

Za chwilę na miejscu zjawili się mundurowi i potwierdzili, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Lublina. Oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Policjanci ustalili, że mężczyzna posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dalsze czynności na miejscu z kierującym wykonali funkcjonariusze z KMP Lublin.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876