Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali miejsce wskazane jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas czynności złapali kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58km/godz.

Wczoraj, 20 lutego wieczorem funkcjonariusze ze świdnickiej drogówki dokonywali kontroli prędkości w terenie zabudowanym na ul. Piaseckiej w Świdniku. Punkt ten został zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Po godzinie 22 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Saab, który jechał z prędkością 108 km/h. Kierujący pojazdem 22-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Za popełnione wykroczenie zostało mu zatrzymane również prawo jazdy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Aby skorzystać z KMZB należy posiadać dostęp do internetu i po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy miejsce na mapie, które nas interesuje oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876