Nie ustępując pierwszeństwa przejazdu 48-letni rowerzysta doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem. Jak się okazało cyklista miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.

W miniony weekend w miejscowości Janowice w gm. Mełgiew doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. 48-letni rowerzysta z gm. Mełgiew podjął manewr skrętu w lewo nie upewniając się, czy na drodze znajdują się inni uczestnicy ruchu drogowego. Na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, rowerzysta zderzył się z jadącym prawidłowo w tym samym kierunku motocyklem. Do szpitala trafił 17-letni pasażer motocykla. Na szczęście po badaniach okazało się, że odniósł on jedynie ogólne potłuczenia. Badanie alkomatem pokazało, że motocyklista był trzeźwy. Natomiast rowerzysta miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.

Teraz 48-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem nie mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Łęczna 28 maja

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876