Policjanci zatrzymali 54-latka, który posługując się podrobionymi dokumentami wyłudzał pożyczki bankowe oraz telefony komórkowe. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

54-latek z gm. Wojciechów został zatrzymany w piątek, 12 października, dzięki czujności pracownika banku oraz pracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy współpracy z kryminalnymi ze Świdnika. Mężczyzna próbował wyłudzić pożyczkę w jednym ze świdnickich banków posługując się podrobionym dokumentem. Został zatrzymany przez świdnickich kryminalnych i umieszczony w policyjnym areszcie.

Okazało się, że mężczyzna już wcześniej dopuścił się podobnych czynów. W sierpniu br. na terenie Lublina działając w ten sam sposób zaciągnął dwie pożyczki na sumę ponad 50.000 zł oraz w salonie u jednego z operatorów telefonii komórkowej podpisał umowę oraz wyłudził dwa telefony.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 15 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876