Ma cztery łapy i jest owczarkiem belgijskim o imieniu Mrozula. Opiekunem czworonoga jest asp. szt. Sławomir Maciąg. Razem przez pół roku szkolili się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Teraz będą wspólnie patrolować ulice.

Od kilku dni szeregi świdnickiej policji zasila nowy pies. Jest to suczka owczarka belgijskiego i wabi się Mrozula. Pies ma 1,5 roku i bardzo dużo energii oraz zapału do pracy. To drugi pies, który trafił pod opiekę asp. szt. Sławomira Maciąg. Policjant posiada już jednego owczarka belgijskiego o imieniu Logo, który specjalizuje się w odnajdowaniu narkotyków. Mrozula to pies patrolowo-tropiący przeznaczony do codziennej służby prewencyjnej, tropienia śladów i zapachów ludzkich.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku znajdują się jeszcze kolejne dwa psy. Są to owczarki niemieckie. Jeden z nich, tak jak Mrozula, jest psem patrolowo-tropiącym, a drugi zajmuje się ujawnianiem materiałów wybuchowych. Wszystkie psy wykorzystywane są w codziennej służbie i na stałe zamieszkują w specjalnie przystosowanych kojcach na terenie naszej jednostki.

Łęczna 19 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876