Wyjątkowego pecha miał 59-latek, który usiłował włamać się do domu jednorodzinnego. Jego plan się nie powiódł, bo został spłoszony. To było mocno nieudane włamanie, bo między innymi przeskakując przez metalowe ogrodzenie, boleśnie nadział się na jego elementy i uwalniać musieli go strażacy, o interwencji karetki pogotowia nie mówiąc.

Wieczorem 8 marca świdnicka policja otrzymała zgłoszenie o wybiciu szyb w jednym z domów na terenie gminy Trawniki i mężczyźnie, który doznał obrażeń próbując sforsować ogrodzenie wspomnianej posesji. Na miejscu funkcjonariusze zastali jednostkę strażaków oraz krewnego właściciela budynku. Z jego relacji dowiedzieli się, że chwilę wcześniej karetka pogotowia zabrała do szpitala mężczyznę, który uciekając z posesji zawisł na ogrodzeniu, a w jego nodze utkwił jeden z grotów ogrodzenia.

Zdjęcie mężczyzny z płotu było możliwe dopiero po interwencji strażaków, którzy zmuszeni byli odciąć fragment ogrodzenia. Z dalszych ustaleń policjantów wynikało, że 59-latek wybił wcześniej szybę w oknie budynku i spenetrował jego wnętrze, nie znajdując interesujących dla siebie przedmiotów. Kiedy został spłoszony to podczas ucieczki zgubił jeszcze torbę ze swoimi rzeczami.

Już w niedzielę sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 9 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876