Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Poszkodowanym jest 69-latek, który został potrącony na przejściu przez kierującego oplem. Pieszy w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

18 września około godz. 17.00 dyżurny świdnickiej policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym na ul. Racławickiej w Świdniku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że doszło do potrącenia przez samochód przechodzącego przez przejście pieszego. 69-letni mieszkaniec Świdnika został przewieziony do szpitala.

Po sprawdzeniu przez policjantów danych 55-letniego kierowcy okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania, gdyż utracił je kilka lat wcześniej za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego dochodzenia. Za spowodowanie wypadku z poważnymi następstwami dla zdrowia lub życia ofiary może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 19 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876