W Świdniku przed przejściami dla pieszych powstają piktogramy przypominające pieszym o tym, aby przechodząc przez jezdnię nie korzystali z telefonów. Znaki z napisem SMART STOP i przekreślonym telefonem komórkowym namalowane są na chodnikach bezpośrednio przez przejściami dla pieszych.

Dzisiaj, 1 czerwca zaczynają obowiązywać przepisy dotyczące ruchu drogowego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa m.in. pieszych. Jedną ze zmian jest to, że piesi wchodząc na przejście dla pieszych mają pierwszeństwo przed pojazdami. Piesi przechodząc przez jezdnię nie mogą jednak korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który powoduje ograniczenie możliwości obserwacji sytuacji na jezdni. Za niedostosowanie się do tego przepisu otrzymamy mandat.

Wczoraj, 31 maja w Świdniku rozpoczęło się oznaczanie specjalnymi piktogramami przejść dla pieszych. Dzisiaj akcja nanoszenia znaków jest kontynuowana. W sumie w rejonie ponad stu przejść dla pieszych powstaną piktogramy mające na celu przypomnienie pieszym o tym, aby przechodząc przez jezdnię oderwali wzrok od ekranu telefonu. W akcję zainicjowaną przez świdnicką policję włączyło się Starostwo Powiatowe w Świdniku oraz Urząd Miasta Świdnik.

Łęczna 1 czerwca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876