Biegiem wokół jeziora rozpocznie się 15 lipca tegoroczny XVIII Weekend z krokodylem na plaży głównej Jeziora Białego. Biegacze ruszą o godz. 9, oczywiście śladami krokodyla.

Ogólnopolski rozgłos na temat rzekomego krokodyla nad Jeziorem Białym zaczął się pod koniec maja 1999 roku. Jeden z miejscowych rzekomo zobaczył w odległości kilkunastu metrów od siebie… krokodyla przechodzącego przez rozgrzaną słońcem jezdnię. Skąd miał się wziąć krokodyl w Polsce? Szybko znalazło się wytłumaczenie – wypuścił go przybysz za wschodniej granicy, który chciał go nielegalnie wwieźć na Ukrainę czy też przywiózł stamtąd. Przestraszył się patrolu straży granicznej i gada wypuścił koło jeziora.

Wieść rozeszła się po okolicy lotem błyskawicy. Szybko podniosła go prasa, o co w sezonie ogórkowym nie było tak trudno. Relacje zaczęły żyć własnym życiem, doprowadzając nawet do swoistej psychozy. Byli nawet tacy, którzy rezygnowali z urlopów w Okunince. Lokalni przedsiębiorcy narzekali na straty. Polowanie na krokodyla trochę trwało, z czasem przypominając szukanie potwora Nessie z Jeziora Loch Ness czy UFO z Roswell. Dzisiaj krokodyl jest już tylko atrakcją turystyczną, wyimaginowanym potworem z wyobraźni naiwnych, ale także pretekstem dla lokalnej zabawy – weekendu z krokodylem.

W ramach rozpoczynającego go biegu, zawodnicy w kategorii OPEN pokonają 4,37 km, a najmłodsi biegacze w kategorii JUNIOR odcinek 500 m. Każdy biegacz otrzyma pamiątkowy medal, zwycięzcy nagrody rzeczowe i statuetki.

Oficjalne otwarcie imprezy z programem dla dzieci i konkursami dla publiczności odbędzie się o godz. 13. Później, o 18.30 wystąpi chełmski zespół Deckover z wokalistą Mariuszem Materą, który też poprowadzi całą imprezę.

O godz. 20 przyjdzie czas na wybory Miss Krokodyla, a kandydatki będą mogły się zapisywać wcześniej w namiocie organizatorów. Zainteresowane udziałem dziewczyny mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Będą oceniane w sukienkach letnich i strojach kąpielowych. Jury wybierze Miss i V-ce Miss, a wczasowicze swoją Miss Publiczności. Po konkursie wystąpi gwiazda wieczoru, czyli zespół Long&Junior. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876