Podczas minionego właśnie weekendu trzech nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego „wpadło” w ręce włodawskich i urszulińskich stróżów prawa. Niechlubnym rekordzistą został kierujący mazdą 43-latek z gm. Kornica.

W miniony weekend policjanci w całym kraju prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach wszyscy kierujący musieli liczyć się z częstszymi kontrolami drogowymi oraz sprawdzaniem stanu trzeźwości. Na terenie powiatu włodawskiego trzech kierujących zostało zatrzymanych podczas jazdy na tzw podwójnym gazie.

Jako pierwszy w ręce urszulińskich stróżów prawa „wpadł” w Rudce Łowieckiej 63-latek z gm. Hańsk. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 43-letni mieszkaniec gm. Kornica, który mazdą wjechał w baner reklamowy w Okunince uszkadzając go. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2,5 promila. Od kierującego została również pobrana krew do analizy.

Ostatnim kierującym na podwójnym gazie był 41-latek z gm. Hańsk, który został zatrzymany przez komendanta komisariatu podczas pełnionej służby. Mężczyzna zwrócił uwagę szefa urszulińskich policjantów, bo jechał swoim motorowerem tzw. „wężykiem”. Kierujący miał w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu.

Teraz wszyscy kierujący odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym grozi nawet do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876