Prawie 5 mln zł otrzymało miasto na dwa projekty zgłoszone do regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Jeden dotyczy instalacji solarów, drugi oświetlenia ulicznego.

Projekty „Włodawa – miasto z energią” dotyczący instalacji solarów oraz „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne” na listach rankingowych dotacji kierunkowych projektów zdobyły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Te inwestycje przyniosą spore oszczędności Włodawie. Jak wstępnie szacują władze miasta koszty zakupu energii w skali roku będą mniejsze nawet o kilkaset tysięcy złotych. Zaoszczędzone pieniądze chcą przeznaczyć na dalszą rozbudowę oświetlenia w mieście.

W ramach projektu „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne” wymienionych zostanie ponad 1,2 tys. opraw oświetleniowych. Koszt inwestycji to prawie 2,7 mln zł, z czego nieomal 70 proc. stanowi dofinansowanie z RPO. Ponadto kompleksowej modernizacji doczeka się oświetlenie ulic Jana Pawła II i Wojska Polskiego. Co ciekawe, dodatkowo zostanie też zamontowany system pomiaru jakości powietrza.

W przypadku projektu „Włodawa – miasto z energią” miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości ok. 3 mln zł. Projekt zakłada montaż 393 kolektorów na prywatnych posesjach. Będą to urządzenia o różnej mocy, dobierane w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną w danym budynku. Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2018–2019.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876