Policyjni wodniacy uratowali życie dwójce wczasowiczów. 24-latek i 26-latka wypłynęli na rowerze wodnym na jezioro, niestety w pewnym momencie zaczął on tonąć. Sierż. szt. Sylwester Kosidło oraz sierż. szt. Mariusz Musialik wydobyli tonących na pokład łodzi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 16:10 nad Jeziorem Białym. Sierż. sztab. Sylwester Kosidło oraz sierż. szt. Mariusz Musialik pełnili służbę patrolując jezioro z policyjnej łodzi. W rejonie tzw. dzikich kąpielisk, przy jednym z ośrodków wypoczynkowych, około 300 metrów od linii brzegowej zauważyli tonący rower wodny, a na nim dwie osoby próbujące wylewać z niego wodę. Sytuacja była bardzo niebezpieczna z uwagi na fakt, iż rower wodny w połowie zanurzony był już w wodzie.

Policjanci natychmiast podpłynęli do wczasowiczów i pomogli dostać się na policyjną łódź, a następnie bezpiecznie przetransportowali ich ma brzeg. Osoby były trzeźwe, nie potrzebowały pomocy medycznej. Zalany rower udało się odtransportować do najbliższego brzegu. Głębokość w tym miejscu na echosondzie wskazywała 31 metrów głębokości.

Łęczna 24 lipca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876