Wczoraj policjanci udaremnili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał ponad 2 promile, natomiast 71-latek nie dość, że kierował w stanie nietrzeźwości, to policjanci po sprawdzeniu w systemach ustalili, że złamał aż 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 57-latek z gm. Wola Uhruska. Cyklista został zatrzymany przez dzielnicowego podczas jazdy tzw. wężykiem w m. Bytyń. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile. Do kolejnej kontroli drogowej z udziałem pijanego kierowcy doszło w m. Babsk. Policjanci ustalili, że oprócz tego, że 53-latek z gm. Urszulin wsiadł za kierownicę swojego audi z ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, to złamał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. To samo przestępstwo popełnił 71-latek z gm. Hanna zatrzymany przez policjantów drogówki w m. Holeszów. Badanie alkomatem wykazało, że podróżował swoim renault z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a sprawdzenie w systemach wykazało, że złamał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 2 dożywotnie. Niechlubnym rekordzistą okazał się, 36-latek z gm. Hanna, który jechał swoim audi w m. Holeszów z ponad 2 promilami.

Wszyscy kierujący odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

Łęczna 03 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876