Policjant udzielił pomocy osobom, które potrzebowały ratunku na wodzie. Mundurowy podczas ulewnego deszczu z gradem pomógł wydostać się na brzeg 4 kobietom pływającym na rowerze wodnym i wzywającym pomocy, które silny wiatr przemieszczał na środek jeziora, a woda zaczęła wlewać się do środka.

Kolejny raz sierż. szt. Jacek Borsuk z OPP w Lublinie, który został delegowany do pełnienia służby w Okunince, interweniował widząc zagrożenie. Policjant podczas patrolu jeziora zauważył ok. 400 metrów od brzegu rower wodny, a na nim cztery młode kobiety wzywające pomocy.

Sytuacja wyglądała poważnie, ponieważ panowały bardzo złe warunki atmosferyczne. Wiał silny wiatr i padał ulewny deszcz z gradem. Wiatr przemieszczał na środek jeziora rower wodny, który zaczął nabierać wody. Policjant widząc niebezpieczeństwo przystąpił do akcji ratunkowej pomagając kobietom wydostać się z roweru i przetransportował je na brzeg. Kobiety były wyraźnie przestraszone i wychłodzone, ale na szczęście nic im się nie stało.

To kolejny raz kiedy policyjny steromotorzysta zareagował i udzielił pomocy osobom, które znajdowały się w niebezpieczeństwie. Bez wątpienia jego opanowanie, umiejętna ocena sytuacji i szybka pomoc zapobiegły tragedii.

Łęczna 13 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876