Wczoraj, 6 września 29-letni motocyklista na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Miał w organizmie prawie 3 promile. Policjanci zatrzymali też kierującego volkswagenem oraz dwóch rowerzystów – wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Wczoraj około godziny 20:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w gminie Stary Brus najprawdopodobniej nietrzeźwy motocyklista uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci po przeprowadzeniu badania alkomatem ustalili, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile. Na dodatek po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 29-latek z tej gminy poruszał się motocyklem, mimo że nie miał wymaganych do tego uprawnień.

- Również bez uprawnień, ale „na podwójnym gazie” kierował volkswagenem bora 19-latek z gminy Wola Uhruska, któremu policjanci udaremnili dalszą jazdę – informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz. Badanie alkomatem w tym przypadku wykazało prawie 1,5 promila. W ręce policjantów wpadło wczoraj także dwóch rowerzystów z Włodawy, którzy zdecydowali się na przejażdżkę rowerem mimo spożytego wcześniej alkoholu. Alkomat u obydwóch 57-latków wskazał ponad promil alkoholu.

Wszyscy kierujący odpowiedzą teraz za jazdę pod działaniem alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi karą do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Łęczna 7 września 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876