Od piątkowego popołudnia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym jednego motocyklistę. Doszło również do jednego wypadku drogowego – również z udziałem motocyklisty.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę nad ranem w Podgłębokiem. 43-letni mieszkaniec gm. Cyców wjechał z drogi publicznej samochodem marki Renault na teren stacji paliw, gdzie uderzył w znak informacyjny. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że 43-latek ma w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w sobotę wieczorem w Zalesiu. Tym razem kontroli drogowej został poddany 30–letni mieszkaniec gminy Milejów, który podróżował motocyklem marki Junak. Okazało się, że motocyklista jedzie na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,75 promila alkoholu.

Z kolei w niedzielę po południu w Kijanach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. 19-latek z gminy Ludwin prowadzący jednoślad marki Toyota, podczas manewru zawracania najechał na prawidłowo jadącego motocyklistę. Kierujący motocyklem marki Honda, 31-latek z gminy Spiczyn z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za spowodowanie wypadku drogowego do 3 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876