Piłkarze z Łęcznej zakończyli już odpoczynek i rozpoczęli intensywne przygotowania do sezonu 2017/2018, w którym walczyć będą w Nice I lidze. PZPN przyznał Górnikowi zgodę na grę w gronie pierwszoligowców, podpisana też została umowa wstępna na rozgrywanie spotkań na stadionie w Łęcznej. Zielono-czarni kompletują drużynę i mają za sobą pierwszy mecz kontrolny.

Górnicy powrócili do zajęć w piątek, 23 czerwca. Pierwszy trening prowadził Franciszek Smuda, który najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt z Górnikiem Łęczna. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 zawodników, z których siedmiu było testowanych. Nie są znane ich nazwiska.

Wiadomo już natomiast kto na pewno odchodzi z drużyny. Javi Hernández wybrał aktualnego wicemistrza Azerbejdżanu, który w przyszłym sezonie będzie występować w Lidze Europy. Po dwóch latach z Górnikiem pożegnał się także 28-letni polski pomocnik, Grzegorz Piesio. Przeszedł do Arki Gdynia. Bartosz Śpiączka przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Natomiast prawy obrońca Gabriel Matei wybrał też ofertę z Azerbejdżanu, przeszedł do azerskiego FK Zira. Ze zmianą barw nie powinien mieć też problemów peruwiański pomocnik Josimar Atoche. Za tymi przejściami idzie nie tylko chęć gry w wyższej lidze, ale również pieniądze. Łęczyński klub, w związku ze spadkiem do niższej ligi, ma obowiązek ograniczenia wysokości wynagrodzeń.

Górnik Łęczna rozpocznie rozgrywki ligowe 29 lub 30 lipca. Pierwszoligowy kalendarz nie został jeszcze ustalony. W ramach przygotowań do sezonu, podopieczni Franciszka Smudy mają zaplanowane osiem sparingów.

Pierwszy z meczów kontrolnych odbył się w sobotę 24 czerwca w Kocku. Przeciwnikiem było miejscowe czwartoligowe Polesie. Zielono-czarni wygrali 4:1. Hat-trickiem popisał się Krzysztof Danielewicz. W składzie łęcznian testowanych było sześciu graczy. Plan najbliższych sparingów Górnika zakłada 28 czerwca mecz z Wisłą Płock – w Siedlcach, 1 lipca ze Stalą Stalowa Wola – w Łęcznej, 5 lipca z Bruk-Bet Termalica Nieciecza a 8 lipca z Pogonią Siedlce.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876