Ponad 80 osób wzięło udział w VI edycji Kameralnego Rajdu Rowerowego, która odbyła się 25 czerwca 2017 r. na trasie Łęczna-Łańcuchów-Łęczna. Jak co roku, uczestnicy rajdu mieli okazję nie tylko do aktywnego wypoczynku na łonie natury, ale również poznania atrakcji turystycznych powiatu łęczyńskiego.
Odcinek z Łęcznej do Łańcuchowa miał ok. 20 km i prowadził przez malownicze pola i lasy w okolicach Łęcznej, Turowoli, Szpicy, Ostrówka i Ciechanek. W Łańcuchowie, w położonym nad Wieprzem gospodarstwie agroturystycznym Ewy Guz uczestnicy imprezy mogli poznać uroki Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego i możliwości uczestnictwa w spływach kajakowych.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Łańcuchowa z przewodnikiem – cmentarza wojennego, zespołu pałacowo-parkowego i kościoła w Łańcuchowie. Zbudowany w stylu zakopiańskim dwór z początku XX w., udostępniony dzięki życzliwości aktualnych właścicieli – Małgorzaty i Andrzeja Kitów - zrobił duże wrażenie na odwiedzających. Z uwagą wysłuchali też ciekawostek na temat łańcuchowskiej świątyni, znajdującej się pod nią krypty, a także relikwii św. Jakuba, które przybliżył ks. proboszcz Tomasz Konstanciuk.
Przed drogą powrotną do Łęcznej, która liczyła ok. 10 km, uczestnicy rajdu zjedli posiłek przygotowany przez organizatorów.
Wśród uczestników imprezy byli zarówno dorośli, jak i młodzież oraz dzieci. Wszyscy podkreślali wyjątkowo sympatyczną atmosferę tegorocznego rajdu, a także chęć uczestnictwa w kolejnej edycjach imprezy, która umożliwia nie tylko atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych, ale również poznanie naszego regionu.
Rajd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Agroturystyczne Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego „Polesia Czar”, ze środków Powiatu Łęczyńskiego i przy wsparciu gminy Milejów, która zapewniła samochód techniczny OSP Milejów.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876