We wrześniu 2018 roku pierwsi uczniowie rozpoczną naukę w nowo powstałej szkole – w Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Jej organizatorem jest Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna, a siedziba będzie w Kijanach koło Łęcznej.

Przy szkole będzie działał internat, uczniom będzie też zapewniony transport na lekcje i treningi. Uczniowie będą mieli możliwość uzyskania dofinansowania na sprzęt sportowy i zakup pakietów zdrowego żywienia. Dzięki współpracy z drużyną kobiet GKS Górnik Łęczna, która jest wielokrotnym Wicemistrzem Polski, projekt zakłada stworzenie klas koedukacyjnych. Proces edukacyjny zakłada wszechstronny rozwój uczniów, a najlepsi będą mieli szansę na podpisanie zawodowego kontraktu piłkarskiego.

-Rekrutacja do I klasy liceum na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się w najbliższym czasie, a na chętnych do szkoły czeka 50 miejsc.

Zasady działania szkół mistrzostwa sportowego (oraz klas i szkół sportowych) uregulowało zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 1997. Możliwość tworzenia szkół mistrzostwa sportowego wprowadzona została rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 lipca 2002, określającym przy tym warunki tworzenia i funkcjonowania tego rodzaju szkół. Warunkiem utworzenia takiej szkoły jest posiadanie obiektów lub urządzeń sportowych niezbędnych dla realizacji szkolenia sportowego, lub możliwość korzystania z obiektów należących do innych jednostek organizacyjnych, potwierdzone umową zawartą pomiędzy organem prowadzącym szkołę a daną jednostką.

Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna została powołana przez Górnik Łęczna SA w 2017 roku w celu szkolenia dzieci i młodzieży. Na co dzień fundacja prowadzi szkolenie w Akademii Sportu i Akademii Piłki. Na wiosnę bieżącego roku rozpocznie się nabór do pierwszej w regionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

Łęczna 11 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876