Dwie drużyny zagrożone spadkiem – Górnik Łęczna i Ruch Chorzów spotkały się w niedzielnym meczu 26. kolejki Nice I ligi. Na murawie w Łęcznej padł bezbramkowy remis, który nie był na rękę żadnej z drużyn.

Jako pierwsi szansę na gola mieli gospodarze kiedy w 10 minucie uderzał Sergiej Mosnikov, ale strzał był minimalnie niecelny. Sześć minut później była odpowiedź chorzowian. Strzelał Jakub Kowalski, jednak Sergiusz Prusak nie dał się zaskoczyć.

W 23. minucie obrońcy Górnika Łęczna tak długo zwlekali z wybiciem piłki, że przechwycił ją Bartłomiej Kulejewski, którego lekki strzał obronił Sergiusz Prusak. Doświadczony bramkarz gospodarzy uratował swój zespół także przed przerwą, kiedy wygrał pojedynek jeden na jednego z Mateuszem Majewskim.

Gospodarzom nie można było odmówić zaangażowania, ale to nie wystarczyło, żeby objąć prowadzenie. Piłkarze Górnika Łęczna w ofensywie byli zupełnie bezradni. Nawet jeśli już przedostali się pod bramkę Ruchu, to pudłowali na potęgę.

Po zmianie stron łęcznianie ruszyli do jeszcze mocniejszych ataków. Szczególnie aktywny był Grzegorz Bonin, który wielokrotnie próbował zaskoczyć defensywę rywali. W 49 minucie łęcznianie mogli objąć prowadzenie, ale Bartłomiej Kulejewski w ostatniej chwili powstrzymał akcję zielono-czarnych.

W 55 minucie tylko dobry refleks Libora Hrdlicki po strzale Bonina spowodował, że na murawie w Łęcznej wciąż był remis. W 58. minucie to Ruch był o włos od objęcia prowadzenia. Chorzowianie rozmontowali łęczyńską obronę, ale ich zawodnik trafił w swojego kolegę, Pawła Wojciechowskiego!

W 67 minucie w polu karnym gości padł Mosnikov, ale zdaniem sędziego przewinienia nie było. Z decyzją arbitra nie mógł pogodzić się trener Bogusław Baniak, za co został odesłany na trybuny.

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:0

Górnik Łęczna: Prusak - Pisarczuk, Pruchnik, Kasperkiewicz, Kosznik - Sosnowski, Łuszkiewicz - Bonin (84' Jarecki), Mosnikov (71' Pitry), Szysz - Lebedyński (76' Wereszczak).

Ruch Chorzów: Hrdlicka - Villafane, Kulejewski, Marković, Hołownia - Urbańczyk, Bogusz (85' Balicki) - Kowalski, Wojciechowski (60' Trojak), Słoma (80' Mello) - Majewski.

Żółte kartki: Bonin, Mosnikov, Pisarczuk, Pruchnik, Sosnowski (Górnik) oraz Kulejewski, Majewski, Trojak (Ruch).

Łęczna 16 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876