Na boisku w Ludwinie rozegrano charytatywne rozgrywki piłkarskie pn. Biel i Czerwień - Barwy Niepodległości. Są to drugie rozgrywki w ramach cyklu wydarzeń sportowych Gramy dla Niepodległej zorganizowanych dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości, które tym razem połączono z Obchodami Dnia Flagi.

Do rywalizacji sportowej przystąpiło 7 drużyn: gminy Ludwin, gminy Łęczna, gminy Łęczna II, Aresztu Śledczego w Lublinie, Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Oldboy'e Ludwin. Najlepsza okazała się drużyna gminy Ludwin, drudzy byli reprezentanci Aresztu Śledczego z Lublina, a trzecie miejsce zajęli policjanci z Łęcznej. Piłkarskie rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie.

Równolegle do toczących się rozgrywek prowadzona była zbiórka słodyczy i drobnego sprzętu sportowego dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach.

Policjanci prowadzili również swoje działania profilaktyczne. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Patrz i słuchaj” funkcjonariusze przypominali o przestrzeganiu przepisów i innych zasadach, które mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stoisko KPP w Łęcznej odwiedzały dzieci, które za swoją aktywność otrzymały drobne upominki – odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze po zmierzchu. Podczas imprezy odbyła się również akcja znakowania rowerów.

 

Łęczna 9 maja

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876