W sobotni wieczór piłkarki Górnika Łęczna zdobyły Puchar Polski kobiet. W finale rozegranym w Warszawie po niezwykle zaciętym meczu pokonały Czarne Sosnowiec 1:0. Bramkę w 72. minucie zdobyła Dominika Grabowska, dla której był to ostatni mecz w zielono-czarnych barwach.

Dominika Grabowska od lipca będzie grała we francuskiej ekstraklasie reprezentując FC Fleury 91. Jak jednak powiedziała w rozmowie z Łączy Nas Piłka: wcale nie żegnam się z Górnikiem. Mówię tylko „do zobaczenia”. Komentując mecz stwierdziła: Nie powiem, że był to świetny mecz w naszym wykonaniu, ale zostawiłyśmy na boisku mnóstwo serducha. Nie możemy zapomnieć, że ta droga naprawdę nie była łatwa i musimy docenić swoją codzienną pracę i determinację, bo to ona nas tu doprowadziła.

Zespół z Łęcznej, po wcześniejszym zdobyciu tytułu Mistrza Polski w Ekstralidze kobiet, był faworytem starcia, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Oba zespoły grały defensywnie broniąc własnych bramek.

Puchar Polski dla Górnika Łęczna to nie tylko sportowy sukces i prestiż. To także pieniądze dla klubu. W tym sezonie pula nagród w kobiecym Pucharze Polski wynosiła ponad milion złotych. Górnik Łęczna za zwycięstwo otrzyma 400 tys. zł, a Czarni Sosnowiec 100 tys. W kobiecej piłce są to olbrzymie kwoty.

Łęczna 30 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876