12 grudnia rozegrano IV Puchar Krakowa w taekwon-do, organizowany przez Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do i Krakowskie Centrum Taekwon-do. W imprezie wystąpiło ponad 200 sportowców z 6 klubów, głównie z młodszych kategorii wiekowych.

LKSW Dan reprezentowała szóstka zawodników – wszyscy wrócili spod Wawelu z medalami. W grupie dzieci Aleksander Warszawski zdobył srebro w walkach semi-contact (przegrywając finał jedynie różnicą jednego ostrzeżenia) oraz brąz w kopnięciach szybkościowych. Wśród młodzików trzykrotnie na podium stawał Kacper Kuraś, wygrywając w walkach semi-contact, zdobywając srebro w technikach specjalnych i brąz w układach. Jakub Ślązak wywalczył brązy w semi-contact i technikach specjalnych, a Aron Ruśniak triumfował w układach.

Prawdziwymi dominatorami okazali się nasi dwaj kadeci, którzy w sześciu startach zdobyli sześć złotych medali. Paweł Wilczopolski wygrał walki semi-contact i light-contact, zaś Kuba Trześniak obok dwóch formuł walki był najlepszy także w układach i technikach specjalnych. Był to ostatni start danowców w 2020 roku, do rywalizacji powrócą oni pod koniec stycznia na Grand Prix Polski w kickboxingu w Mińsku Mazowieckim.

Wcześniej, bo w sobotę 5 grudnia LKSW Dan Świdnik zorganizował kolejne seminarium szkoleniowe. Tym razem było ono poświęcone walce sportowej w formule pointfighting, a naszych sportowców już po raz drugi odwiedziła trenerka kadry narodowej kadetów Emilia Szabłowska z klubu Ninja Academy Warszawa. Ogółem w dwóch grupach trenowało ponad 50 osób, a obok danowców w szkoleniu wzięli udział reprezentanci Azji Pabianice.

Mniej zaawansowani uczestnicy trenowali technikę podstawową i proste elementy taktyczne. Starsi odbyli dwie jednostki treningowe – taktyczną i sparingową zakończoną miniturniejem. Wśród uczestników było pięciu zawodników kadry narodowej kadetów oraz wielu medalistów mistrzostw Polski w kickboxingu i taekwon-do, a wyrównany poziom ćwiczących umożliwił cenną wymianę doświadczeń. Emilia Szabłowska pozytywnie oceniła przebieg seminarium stwierdzając, że zawodnicy zaprezentowali wyższy poziom niż podczas jej poprzedniej wizyty w maju 2019 roku.

 

Łęczna 20 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876