W 2021 roku na koszulkach meczowych Górnika Łęczna będzie widoczny herb Łęcznej. To efekt umowy, którą klub zawarł z gminą Łęczna.

Koszulki nie będą jedyną płaszczyzną reklamową, na jakich znajdzie się herb Łęcznej. To co prawda najważniejszy element podpisanej 18 grudnia umowy, według którego herb miasta będzie na strojach pierwszego zespołu Górnika Łęczna, zarówno podczas meczów Fortuna 1 Ligi, jak i meczów w ramach Pucharu Polski. Ponadto miasto będzie prezentowane na stadionie przy alei Jana Pawła II.

Tu warto dodać, że Górnik od lat dobrze reprezentuje miasto na ogólnokrajowej scenie sportowej. Wyniki w aktualnym sezonie Fortuna 1 Ligi, czy też wcześniejszy awans na zaplecze Ekstraklasy z całą pewnością promowały Łęczną, która od lat jest ważnym punktem na piłkarskiej mapie Polski. Właśnie to zauważyli radni, wyrażając zgodę na stosowne przesunięcia w tegorocznym budżecie gminy.

Ponadto, samym piłkarzom nieźle żyje się w Łęcznej, bowiem zostają tu na długie lata, znajdując tu nawet swój drugi domu. Tyczy się to zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Veljko Nikitović czy Leandro to tylko dwa przykłady z wielu.

Łęczna 20 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876