Lech Poznań przeważał, oddał około 25 strzałów na bramkę, Górnik Łęczna 5, a jednak lider ekstraklasy nie zdołał pokonać beniaminka i czerwonej latarni ligowej tabeli. Waleczni piłkarze Górnika wywalczyli remis w samej końcówce, sprawiając, że Poznaniacy w drugim meczu z rzędu stracili ligowe punkty. Spotkanie w Łęcznej zakończyło się wynikiem 1:1.

Lech Poznań w meczu z Górnikiem Łęczna był absolutnym faworytem. Mimo zdecydowanej przewagi przez cały mecz, z Łęcznej wywiózł tylko punkt. Mecz dla Kolejorza rozpoczął się całkiem dobrze. Piłkarze Lecha zamknęli zawodników Górnika na ich własnej połowie i raz za razem tworzyli okazje do zdobycia bramki. W 18. minucie gry lewą flanką pobiegł Pedro Rebocho i mocno dośrodkował w pole karne gospodarzy. Mikael Ishak lekko strącił piłkę głową, a Joa Amaral tylko wbił ją do pustej bramki łęcznian. Dla portugalskiego pomocnika było to już szóste trafienie w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. Gospodarze obudzili się dopiero na kwadrans przed przerwą, jednak do końca pierwszej połowy nie zdołali oddać choćby jednego celnego strzału.

Po przerwie Lech wciąż dominował, jednak piłkarze z Łęcznej nie zamierzali się poddać. W 79. minucie gry poznaniacy przekonali się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Niespodziewanie Serhii Krykun świetnie dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Janusza Gola. Nasz pomocnik popisał się naprawdę efektownym strzałem głową i było 1:1. Ten wynik utrzymał się do końca meczu.

Warto zaznaczyć, że łęcznianie tracą już tylko punkt do przedostatniej Legii (sic), a i do bezpiecznej strefy brakuje im już tylko trzech. 16. w tabeli Warta ma 11 pkt. Pamiętać jednak trzeba, że "górnicy" rozegrali dwa mecze więcej od mistrzów Polski i jeden od piętnastej Bruk-Bet Termaliki.