W marcu zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan wzięli udział w dwóch turniejach rangi ogólnopolskiej.

W weekend 12-13 marca w Dzierżoniowie odbyły się zawody w taekwon-do Polish Open Cup, organizowane przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do – ITF Poland. Pierwotnie zaplanowane w 2020 roku, nie odbyły się z powodu pandemii. Tym razem to sytuacja polityczna uniemożliwiła start zgłoszonym ekipom Ukrainy i Mołdawii, a pozytywny test COVID – Armenii. Pomimo tego rywalizacja była nadzwyczaj zacięta.

LKSW Dan wystawił do rywalizacji 25 zawodników. Choć był to pierwszy krajowy start w 2022 roku i miał charakter głównie sparingowy, to danowcy zaprezentowali się świetnie aż 25 razy wygrywając swoje walki. Szczególne powody do zadowolenia mieli zawodnicy, którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli tytuły najlepszych na turnieju.

Wśród kadetów puchar wywalczył Igor Głowienka, który o to trofeum rywalizował bezpośrednio z klubowym kolegą Janem Hawryszem i po raz pierwszy udało mu się zakończyć walkę finałową wygraną. Miała ona zresztą niezwykle emocjonujący przebieg, gdyż o złocie zadecydowała dopiero dogrywka. Wśród juniorów już po raz kolejny bezkonkurencyjny był Jakub Trześniak. W swojej koronnej konkurencji semi-contact stoczył trzy walki nie tylko wygrywając wszystkie przed czasem, ale na dodatek nie tracąc w nich ani jednego punktu. Drugie indywidualne złoto dołożył w technikach specjalnych, a w układach był drugi ustępując jedynie klubowemu koledze Pawłowi Wilczopolskiemu. Również w walkach drużynowych juniorów wywalczył złoto z kolegami klubowymi, rozstrzygając na korzyść ekipy decydujący pojedynek przy stanie 4:4. Po trzy złota wywalczyli Paweł Wilczopolski (walki light-contact, układy formalne, walki drużynowe), Adrianna Skowrytko (walki semi-contact, Grand Champion, walki light-contact) i Michał Markowski (walki semi-contact, techniki specjalne, walki drużynowe oraz srebro w układach).

Pełne wyniki reprezentantów LKSW Dan na Polish Open Cup:

Milena Zasybska - srebro układy,

Agata Szczepanowska - brąz układy,

Igor Głowienka - złoto układy, złoto semi-hogo, brąz techniki specjalne, puchar dla najlepszego kadeta turnieju

Wiktor Szłapa - srebro układy (przegrana z Igorem Głowienką),

Antoni Hawrysz - brąz układy (1 i 2 miejsce również dla LKSW Dan), srebro semi-hogo (po przegranej z Oliwierem Harasimem)

Maja Besztak - złoto układy, złoto semi-hogo

Jan Hawrysz - złoto techniki specjalne, srebro semi-hogo (przegrana z Igorem Głowienką), brąz układy

Oliwier Harasim - złoto semi-hogo, złoto techniki specjalne

Paweł Bielecki - złoto semi-hogo (wszystkie walki wygrane przed czasem), złoto techniki specjalne

Aleksander Warszawski - złoto semi-hogo, srebro techniki specjalne

Kacper Kuraś - złoto semi-contact, złoto techniki specjalne, srebro light-contact

Kacper Głowienka - złoto semi-contact, złoto light-contact

Hanna Czubacka - złoto semi-contact, brąz układy (1 i 2 miejsce również dla LKSW Dan)

Weronika Widzińska - złoto układy, brąz semi-contact, brąz techniki specjalne,

Maja Palonka - srebro układy (po przegranej z Weroniką Widzińską)

Jakub Ślązak - brąz techniki specjalne.

Paweł Wilczopolski - złoto układy, złoto light-contact

Kuba Trześniak - złoto semi-contact (wszystkie walki wygrane przed czasem do zera), złoto techniki specjalne, srebro układy, puchar dla najlepszego juniora turnieju

Michał Markowski - złoto semi-contact, złoto techniki specjalne, srebro układy.

Adrianna Skowrytko - złoto semi-contact (wszystkie walki wygrane przed czasem), złoto light-contact, złoto Grand Champion

Szymon Hawrysz - srebro semi-contact

Drużyna juniorów: Jakub Trześniak, Tomasz Gumienniak, Paweł Wilczopolski, Michał Błaziak, Michał Markowski - złoto w walkach drużynowych juniorów

LKSW Dan zdobył puchar dla najlepszej ekipy zawodów (bez uwzględniania gospodarzy).

26 marca w Piasecznie odbyła się dziesiąta edycja turnieju kickboxingu dla dzieci i kadetów "Piaseczno Open". W tym roku do rywalizacji zgłosiły się ekipy 23 klubów. Barwy LKSW Dan na turnieju reprezentowała siedemnastka zawodników i po raz kolejny nie zabrakło danowców na miejscach medalowych - ich łupem padło 23 medale indywidualnie (w tym 6 złotych) oraz złoto i dwa srebra w konkurencjach drużynowych, co dało naszej ekipie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej za gospodarzami z X-Fight Piaseczno. Dodatkowo trzy finały były wewnętrzną sprawą zawodników LKSW Dan.

W walkach drużynowych kadetów młodszych triumfował drugi rok z rzędu zespół złożony z Jana Hawrysza, Igora Głowienki i Mai Besztak, zaś drugie miejsce zajęła ekipa w składzie: Oliwier Harasim, Paweł Bielecki i gościnne Natalia Kowalska (PKSW Azja Pabianice - partnerski klub LKSW Dan). Igor Głowienka i Jan Hawrysz doszli dwukrotnie do finałów indywidualnych. – w kategoriach -42 kg i -47 kg kadetów młodszych pointfighting. Co ciekawe, oba finały zakończyły się dogrywkami – w niższej kategorii wygrał Janek, w wyższej Igor. Puchar dla najlepszego kadeta młodszego turnieju w formule pointfighting otrzymał Jan Hawrysz po niezwykle zaciętej rywalizacji z Igorem Głowienką (przy równej liczbie medali), zaś wśród dziewcząt tytuł ten zdobyła Natalia Kowalska z pabianickiej Azji. Start w Piasecznie miał charakter kontrolny przed mistrzostwami Polski dzieci i kadetów w kickboxingu, które odbędą się na początku czerwca w Bałtowie.

Łęczna 6 kwietnia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876