Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Górnik Łęczna znalazł nowego trenera. Zostanie nim Marcin Prasoł, który zastąpi na tym stanowisku Kamila Kieresia. 41-letni szkoleniowiec zwiąże się z klubem umową ważną do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia na kolejne sezony.

Górnik Łęczna zamyka obecnie tabelę piłkarskiej ekstraklasy. Drużyna po 28 kolejkach ma na koncie tylko 24 punkty. Do miejsca dającego utrzymanie w elicie tracą w tej chwili sześć punktów. Górnik przegrał też pięć ostatnich meczy, z czego przedostatni z nich aż 0:4 z Pogonią Szczecin. Po tym właśnie meczu z pracy w Górniku Łęczna zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Kamil Kiereś, który prowadził drużynę Górnika przez blisko trzy lata. W tym czasie zaliczył z zespołem dwa awanse z rzędu. Najpierw z drugiej do pierwszej ligi, a następnie do ekstraklasy.

- W imieniu całej społeczności Górnika Łęczna pragnę podziękować trenerowi Kieresowi za te blisko trzy lata spędzone w naszym klubie. Trener zostanie z pewnością zapamiętany jako twórca jednego z największych sukcesów zielono-czarnych ostatnich lat - wywalczone dwa z rzędu awanse z pewnością zostaną na długo w naszej pamięci – powiedział Piotr Sadczuk, prezes zarządu Górnika Łęczna.

Marcin Prasoł rozpoczął swoją profesjonalną karierę trenerską w Górniku Zabrze. W śląskim klubie pojawił się w 2009 roku, gdzie zbierał doświadczenie, by piąć się po kolejnych szczeblach. Najpierw zasilił sztab szkoleniowy drużyny występującej wówczas w Młodej Ekstraklasie, gdzie pomagał Markowi Piotrowiczowi. Pełnił tam rolę asystenta, ale również kierownika drużyny. Później został kierownikiem pierwszej drużyny. Było to w sezonie, w którym pod wodzą Adama Nawałki, Górnik Zabrze wrócił do Ekstraklasy. Co ciekawe Marcin Prasoł był również scoutem oraz analitykiem.

Po odejściu z Zabrza trener Prasoł dalej pracował z Adamem Nawałką, tym razem jednak już w reprezentacji Polski. Doświadczenie w charakterze pierwszego trenera rozwijał w ROW Rybnik, a także w Pogoni Siedlce. W 2019 roku wrócił do Górnika Zabrze, by objąć drugi zespół śląskiego klubu. W lipcu ubiegłego roku został asystentem pierwszego trenera drużyny. Razem z Janem Urbanem w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy poprowadził Górnik Zabrze do 10 zwycięstw i 7 remisów, dzięki czemu po 28 kolejkach Zabrzanie plasują się w górnej części tabeli (8. miejsce, 37 pkt) i to przed Legią Warszawa.

Jak podaje "Przegląd Sportowy", Prasoł dostał misję utrzymania zespołu w ekstraklasie, ale będzie mógł dalej prowadzić zespół, jeżeli ten jednak spadnie. Niestety wczorajszy mecz z Piastem Gliwice Górnik Łęczna znów przegrał – 0:1.

Łęczna 10 kwietnia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876