Dzisiaj, na zakończenie 32 kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna zagra u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Ewentualna porażka w tym spotkaniu oznaczać będzie dla zielono-czarnych pewną degradację do Fortuna I Ligi. Początek meczu w poniedziałek o 18:00 na stadionie w Łęcznej.

Jeśli Górnik chce jeszcze marzyć o utrzymaniu musi dzisiaj wieczorem sięgnąć po komplet punktów. W przeciwnym razie losy drużyny z Łęcznej będą przesądzone i w kolejnym sezonie łęcznianie będą występować w Fortuna I Lidze. Remis w tym starciu nie zadowoli nikogo - może poza innymi kandydatami do spadku.

Według prognoz bukmacherów nieznacznym faworytem spotkania jest Górnik. Ostatnie dwa mecze Górnika z Bruk-Betem zakończyły się jednak remisami. Jesienią w Niecieczy było 1:1, a gola dla zielono-czarnych zdobył Jason Lokilo. Z kolei poprzednie starcie w Łęcznej oba zespoły stoczyły jeszcze w I lidze. Padł wówczas remis 3:3.

Trener Górników będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, nikt nie pauzuje za kartki. W zespole Bruk-Bet Termaliki wykluczony z gry będzie Nemanja Tekijaski. Serbski obrońca otrzymał czwartą żółtą kartkę i dzisiaj przymusowo został odsunięty od meczu. Niepewny jest także występ Filipa Modelskiego, który doznał urazu na jednym z ostatnich treningów.

Łęczna 9 maja 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876