Pełnowymiarowe pole do gry w piłkę nożną powstanie obok Sosenki. Nie będzie to jednak Orlik.

– Nie przystępujemy do tego programu, bo uznaliśmy, że tak będzie taniej. Nie musimy spełniać wszystkich wymagań programu Orlik 2012: zatrudniać na 10 lat trenera, budować zaplecza socjalnego (szatni z natryskami, pokoju dla trenera), możemy też pozwolić sobie na mniejsze oświetlenie boiska– tłumaczy Dariusz Kowalski zastępca burmistrza Łęcznej. 

- Orlik zakłada budowę obiektu wielofunkcyjnego. Doświadczenie pokazuje jednak, że mieszkańcy chcą grać w piłkę nożną. Boisko do siatkówki stoi puste –  mówi Kowalski. Wszyscy zainteresowani będą mogli kopać piłkę na murawie takiej samej, jaka jest na Orliku. Boisko będzie ogrodzone, oświetlone czterema latarniami, wyposażymy je w „łapacze piłek”  Miasto zapłaci za tę inwestycję 300 tys. zł, tymczasem koszt Orlika to minimum milion złotych. 

Boisko ma powstać na terenie spółdzielni Skarbek, na placu w pobliżu Sosenki, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się asfaltowy plac, na którym mieszkańcy pobliskich bloków parkują swoje auta. - W planie zagospodarowania przestrzennego wpisane są w tym miejscu usługi sportowe – podkreśla Dariusz Kowalski.

Boisko ma powstać na wiosnę. Urzędnicy na razie nie mają pomysłu, w jaki sposób będzie udostępniane.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876