Po zwycięstwie w VI Turnieju o Puchar Burmistrza miasta Kock zawodnicy Górnika 1979 Łęczna wygrali cztery kolejne gry kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek lubelskiej klasy B. Podopieczni trenera Fiedenia dobrze poradzili sobie z wyżej notowanymi zespołami.

Pierwszym przeciwnikiem był KS Nasutów występujący w grupie III lubelskiej klasy A. Górnicy pewnie wygrali 5:3, aplikując drużynie z Nasutowa trzy gole już w pierwszej połowie. Kolejnym sparingpartnerem „zielono – czarnych” byli juniorzy starsi GKS Bogdanka. Spotkanie można określić jako rewanż za pojedynek, który obydwie ekipy stoczyły w sierpniu przed startem sezonu. Tamta potyczka zakończyła się remisem 2:2. Tym razem zdecydowanie lepsi byli piłkarze Górnika, którzy przy ciągle padającym śniegu pokonali rywali 4:1. Spotkanie przerwano na prawie trzydzieści minut już w pierwszej minucie ze względu na kontuzję barku jednego z juniorów Bogdanki. Trzeci sparing drużyna Jacka Fiedenia zagrała z występującym w lidze okręgowej GKS Niemce. Górnicy strzelili zawodnikom GKS-u cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego. Dużo bardziej dramatyczny przebieg miał ostatni mecz kontrolny przeciwko Polesiu Kock, który rozegrano na bocznym boisku w Łęcznej. Trenerem drużyny z Kocka jest znany łęczyńskim kibicom Artur Dadasiewicz (przed laty bramkarz Górnika Łęczna). Losy spotkania ważyły się do samego końca. Zawodnicy Górnika do przerwy wygrywali 3:1, jednak ambitnie grający rywale dzięki bramkom w 84 i 86 minucie zdołali doprowadzić do remisu. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo gospodarzom zapewnił niezawodny w rundzie jesiennej Paweł Chochowski.

Mecze sparingowe były dla trenera Fiedenia dobrą okazją do przetestowania nowych zawodników. Szansę na grę dostali m.in. Maciej Iwanicki, Adrian Bodzak, Patryk Błaziak i Artur Gański. Od niedawna z drużyną trenuje dwóch młodych zawodników: Mateusz i Szymon Dudek, których do gry w Górniku rekomendował trener Janusz Mieczkowski.

Działacze łęczyńskiego zespołu mają w planach kolejne sparingi. „Zielono – czarni” w marcu mają zmierzyć się z liderem rozgrywek grupy IV lubelskiej klasy A – Vrotcovią Lublin oraz z zamykającym tabelę tej samej ligi Awenirem Jabłonna.