Jedenasta edycja Powiatowej Ligi Siatkówki powoli dobiega końca. Po siedmiu kolejkach na pierwsze miejsce wskoczył niepokonany zespół Stado Pędzących Kowadeł, który do tej pory oddał rywalom tylko jednego seta. Ostatnią pozycję zajmuje zespół MIG, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa, wygrywając przy tym zaledwie jedną partię.

Do niespodzianek siódmej kolejki można zaliczyć porażkę dotychczasowego lidera Vicenzy z niżej notowanym BPS Mix, w stosunku 1:2 (25:9) (24:26) (13:15). Na uwagę zasługuje również porażka faworyzowanego Spiczyna z drużyną Dziadki 0:2 w setach.

Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały dwie serie spotkań. W półfinałach rozgrywek sześć pierwszych zespołów rozegra mecze: pierwszy z szóstym, drugi z piątym, trzeci z czwartym. Zwycięzcy tych spotkań grać będą ze sobą w finałach o miejsca 1-3, natomiast przegrani o miejsca od 4 do 6. Lokaty pozostałych drużyn będą wynikać z miejsca w tabeli jakie zajmą na koniec pierwszej fazy rozgrywek.