Piłkarki ekstraligowego GKS Górnik Łęczna przygotowują się do rundy wiosennej o Mistrzostwo Polski. Nowymi twarzami w zespole trenera Mirosława Stańca są Anna Sznyrowska i Paulina Kawalec, które przyszły z Unii Racibórz. Z wypożyczenia powróciła Agata Guściora.

Po tygodniowym pobycie na zgrupowaniu w Wiśle, nasze piłkarki rozegrały mecz sparingowy z drużyną w której wystąpiły zawodniczki do lat 16 dwóch krakowskich klubów. Górniczki strzeliły przeciwniczkom dziesięć goli tracąc jednego (Anna Sznyrowska 4, Julia Sokolova 3, Paulina Pakuła, Katarzyna Podsiadła, Anna Grudzińska).

Kolejnym elementem przygotowań był Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Łęczyńskiego. W hali Zespołu Szkół w Puchaczowie wystąpiły trzy drużyny, dwie żeńskie Górnik I i Górnik II oraz męska reprezentacja powiatu łęczyńskiego gminy Puchaczów. Panowie zagrali bez taryfy ulgowej, w pierwszym meczu pokonali Górnik I 2:1 (bramki Krzysztof Budka, Mariusz Łagodziński - Ana Alekperova) zaś w drugim Górnik II 5:0 (Rafał Kalinowski 4, Krzysztof Budka). W tym momencie było wiadomo, że to drużyna powiatu łęczyńskiego gminy Puchaczów jest zwycięzcą turnieju. W meczu reprezentacji Górników, lepszy okazał się Górnik I wygrywając z Górnikiem II 5:2 (Alekperova 2, Zubczyk 2, Siczek – Guściora, Kawalec). Wszystkie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Pierwszy mecz górniczki rozegrają dziewiętnastego lub dwudziestego marca we Wrocławiu z miejscowym KS AZS. Po rundzie jesiennej zajmują w tabeli siódme miejsce na dziesięć drużyn.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876