W Teresinie k. Warszawy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Wzięło w nich udział sześć najmocniejszych rodzimych klubów a wśród nich również nasza Iskra Spiczyn.

Jak powiedział trener naszych zawodników Tomasz Żuraw zawody stały na bardzo wysokim poziomie, gdyż w drużynach wystąpiło wielu medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i reprezentantów kraju. Drużyna ze Spiczyna znakomicie spisała się na mistrzostwach awansując do finału imprezy. W nim to spotkała się z potęgą polskich zapasów Slavią Ruda Śląska. Nasi „wolniacy” nie przestraszyli się bardziej utytułowanego rywala i nie sprzedali tanio skóry. Finał zadowolił kibiców tej dyscypliny sportu. Był bowiem bardzo wyrównany a walki w poszczególnych kategoriach na przemian wygrywali raz zapaśnicy Slavii raz Iskry. Po walkach w dziesięciu kategoriach był remis pięć do pięciu a o złotym medalu zadecydowały małe punkty techniczne w których lepszy był przeciwnik Spiczynian. Srebrny medal to ogromny sukces Iskry Spiczyn podsumowujący znakomite występy w tym roku, a także następny element wieńczący jubileusz 20-lecia istnienia klubu.

Podczas mistrzostw naszych zapaśników wspierało dopingiem dziewiętnastu kibiców, za naszym pośrednictwem klub im serdecznie dziękuje. W drużynie Iskry wystąpili: kat. wag. 42 kg - Adrian Dylon; 46 - Tomasz Ogonowski (wypożyczony z Suplesa Kraśnik), Marcin Lech; 50 - Adrian Lutomski, Kornel Lutomski; 54 - Radosław Drozd (wypożyczony z Włodawianki Włodawa), Sebastian Choun; 58 - Bartłomiej Żuraw – kapitan drużyny; 69 - Hubert Mazurek, Albert Koziej; 76 - Andrzej Hermanowski; 85 - Rafał Skrzypiec; 100 - Krystian Piekara – wypożyczony z Włodawianki Włodawa; trener – Tomasz Żuraw; asystenci - Tomasz Chołyk, Sylwester Dylon.

 

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876