W drugi weekend października w Łęcznej odbyły się dwie eliminacje kończące tegoroczną rywalizację w cross country w ramach oficjalnych zawodów organizowanych przez Polski Związek Motorowy.

Tor o długości 7,5 km był bardzo ciekawy, miał wiele zjazdów i stromych podjazdów przez co startujący musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi, ciekawa była również jego lokalizacja, gdyż został zbudowany na hałdzie kopalni w Bogdance.

Do rywalizacji przystąpiło stu czterdziestu zawodników, wśród nich kobiety. Zawodnicy Sekcji Motorowej „Bogdanka” Górnik Łęczna S.A. spisali się na przysłowiowy medal i stanęli na najwyższych stopniach podium. Bieg o Puchar Prezesa Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A wygrali nasi reprezentanci, w klasie E1 najlepszy był Karol Kędzierski zaś w E2/E3 Kamil Walczak. Identycznie było w klasyfikacji indywidualnej zawodów, którą odpowiednio wygrali wyżej wymienieni zawodnicy. Z naszych, w E1 szóste miejsce jeszcze zajął Dariusz Piątek zaś siódme Wojciech Maj. W E2/E3 szósty był Piotr Więckowski, siódmy Dariusz Kamiński, dziewiąty Grzegorz Palusiński zaś dziesiąty Paweł Rozwałka. W klasie Quad 2K najwyższe miejsce z motorowców Bogdanki bo czwarte zajął Daniel Lipniacki zaś w klasie Junior Filip Więckowski, który również był czwarty.

W klasyfikacji generalnej na koniec sezonu w cross country swoje klasy wygrali Karol Kędzierski, Kamil Walczak, Wiktor Więckowski przed innym reprezentantem SM „Bogdanka” Górnik Łęczna S.A. Maciejem Więckowskim. W klasie Junior na trzeciej pozycji uplasował się Filip Więckowski. Wymienieni zawodnicy za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i czołowe miejsca odbiorą statuetki podczas Gali Sportów Motocyklowych. W klasyfikacji klubowej nasza sekcja zdobyła tytuł Klubowego Mistrza Polski. Zawody odbyły się dzięki uprzejmości LW „Bogdanka” S.A. który był głównym patronem mistrzostw. Patronat nad zawodami objęli też starosta łęczyński, burmistrz Łęcznej i wójt gminy Puchaczów. Mistrzostwa oglądała duża liczba kibiców.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876