Łęczna kilka dni temu otrzymała 2 miliony złotych na termomodernizację budynku szkoły przy ulicy Szkolnej 53. Dodatkowo ma być wykonany gruntowny remont basenu.
Mówiąc w dużym uproszczeniu ze szkoły pozostaną tylko ściany. W środku wymienione zostaną instalacje elektryczne i odgromowe, ogrzewania i wentylacji. Zbudowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Wymienione zostaną okna, drzwi i dach budynku. Sale dydaktyczne zostaną odnowione i wyposażone w nowoczesne LED-owe oświetlenie.


Ściany zostaną ocieplone i odmalowane. Przy okazji przebudowany zostanie parking przy szkole.
W ramach projektu ocieplony zostanie także budynek basenu i jego okna. Całość prac szacowana jest na ponad 4 miliony złotych, z czego 2,3 miliona zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Jednak jak zapewnił Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej, gmina myśli także o zmodernizowaniu basenu w środku. Te prace mogą kosztować dodatkowe 1,5 miliona złotych. Chodzi o remont niecki i całej technologii związanej z obiegiem i uzdatnianiem wody. Będą nowe szatnie i prysznice.
Jeżeli teren wokół basenu pozwoli, to ratusz chciałby też rozbudować basen o zjeżdżalnie, dodatkową nieckę dla najmłodszych z atrakcjami, tzw. urządzeniami zabaw wodnych. Rozbudowa miałaby zostać zrealizowana na terenie znajdującym się za basenem w okolicach obiektów sportowych.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876