31-latek kierujący motocyklem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość poruszając się w obszarze zabudowanym. Mężczyzna nie zatrzymał się również do kontroli drogowej za co teraz odpowie.

26 listopada w miejscowości Ciechanki funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę poruszającego się pojazdem marki Romet. Kierujący przekroczył dozwolona prędkość o 30 km/h poruszając się w obszarze zabudowanym z prędkością 80 km/h. 31-latek pomimo wydawanego przez funkcjonariuszy sygnału do zatrzymania się zwiększył swoją prędkość i odjechał w kierunku miejscowości Ostrówek.

Policjanci podjęli pościg za uciekającym mężczyzną, który mimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, nie reagował kontynuując dalej jazdę. 31-latek sklecił w drogę gruntową gdzie został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - mężczyzna miał 0,26 promila w wydychanym powietrzu. 31-latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie po spożyciu alkoholu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwo z art. 178b k.k. mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876