Uczennice z milejowskiej szkoły wezmą udział w wojewódzkim etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Już w marcu powalczą o awans do ogólnopolskiego finału.

W szkolnym etapie olimpiady uczestniczyło prawie 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Ci młodzi ludzie już za kilka lat wejdą na rynek pracy, być może założą własną firmę. To ważne, by już na starcie mieli podstawową wiedzę o swoich prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – podkreśla Piotr Waszak, dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie. - Wszyscy uczestnicy olimpiady zdobędą przydatną wiedzę, a zwycięzcy w finale mogą również liczyć na nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu uczelniach.

W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada, uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego, komu przysługuje emerytura i jakie składki obowiązkowo płaci za siebie przedsiębiorca. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zmierzy się ze sobą w wojewódzkim etapie olimpiady. Wśród nich będą uczennice Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.

Kolejna rozgrywka już 16 marca. Wtedy dowiemy się, która ze szkół z województwa lubelskiego awansuje do ogólnopolskiego finału.

Pełna lista zespołów zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu olimpiady znajduje się na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876