Zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu i odpryski w szybie czołowej – to tylko niektóre z usterek, które ujawnili policjanci podczas sprawdzania stanu technicznego autokaru, który przyjechał po dzieci w Łęcznej. Niesprawny autokar przyjechał z Nowego Targu aby zabrać dzieci w góry.

Łęczyńska drogówka przeprowadziła kontrolę autokaru, który miał zawieźć w góry dzieci będące podopiecznymi MOPS w Łęcznej. Zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu – to tylko niektóre z usterek. Dodatkowo autokar podjechał po dzieci nieposprzątany – ze śmietników wysypywały się odpadki i puszki po piwie, zaś luki bagażowe były brudne.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny pojazdu oraz nie dopuszczono go do ruchu. Co ciekawe – niesprawny autokar aby zabrać dzieci przejechał kilkaset kilometrów. Z ustaleń policjantów wynikało, że przygotowała go firma z Nowego Targu. Aby nie psuć dzieciom wypoczynku inny przewoźnik podstawił drugi autokar, który po dokładnym sprawdzeniu nie budził zastrzeżeń. Wycieczka z opóźnieniem lecz w sprawnym i bezpiecznym pojeździe wyruszyła w drogę.

Policja zachęca organizatorów wycieczek i wyjazdów, a także rodziców, aby przed wyjazdem dzieci zgłaszali konieczność skontrolowania autobusu. Funkcjonariusze oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia.

 

Łęczna 26 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876