Kryminalni z Łęcznej wytypowali i zatrzymali sprawców rozboju, który dwa dni temu zaatakowali 27-letniego mieszkańca gm. Cyców. Napastnicy zadali swojej ofierze kilka ciosów pięścią w twarz aby zabrać mu torbę.

Zaczęło się od tego, że pokrzywdzony w środku nocy postanowił wypić z napastnikami alkohol na jednej z łęczyńskich stacji paliw. Podczas spożywania alkoholu jeden z napastników uderzył go pięścią w twarz i wyrwał mu z ręki torbę z osobistymi przedmiotami. W tym czasie drugi z napastników również zaczął przymierzać się do ataku. Pokrzywdzony, 27-latek z gminy Cyców zaczął uciekać i wzywać telefonicznie policję. Mundurowi, kiedy przybyli na miejsce nie mieli problemów aby ustalić napastników.

W bardzo krótkim czasie udało im się zatrzymać jednego z nich – 31-latka oraz odzyskać zrabowaną torbę. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł drugi z rozbójników: 29-latek pochodzący z Łęcznej.

Obaj mężczyźni z powodu swojej kryminalnej przeszłości są dobrze znani łęczyńskim policjantom. Obydwaj przebywają w policyjnym areszcie. Zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za dokonanie rozboju sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 3 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876