Rejestracja u specjalisty bez kolejki przez internet, wyniki badań też dostępne elektronicznie, a e-mail lub SMS przypomni o zbliżającej się wizycie w gabinecie lekarza. W połowie przyszłego roku pacjenci szpitala w Łęcznej uzyskają pełny dostęp do elektronicznych usług. Na miarę XXI wieku.

Szpital Powiatowy w Łęcznej realizuje projekt o wartości 3,2 mln zł (z czego ok. 2,7 mln zł to środki unijne). Pieniądze pójdą na instalację, konfigurację i uruchomienie infrastruktury. Dzięki niemu pacjenci będą korzystać z e-rejestracji, która umożliwi (za pomocą odpowiedniego formularza) samodzielną rejestrację oraz zmianę terminu wizyty on-line do wybranej poradni. Będą też mogli przeglądać wyniki swoich badań diagnostycznych, przechowywane w systemie medycznym placówki (e-badanie) a także być automatyczne powiadamiani o m.in. dostępności wyników badań, czy przypomnieniach o zbliżającym się terminie wizyty (e-powiadomienia). Informacje będą przesyłane za pośrednictwem e-maila lub SMS-a w zależności od wyboru użytkownika.

To jeszcze nie wszystko. Kolejne nowości to e-dokumentacja, która umożliwi pobieranie i przeglądanie dokumentacji medycznej pacjenta przechowywanej w systemie medycznym placówki (będzie dostępna po zalogowaniu się na profilu pacjenta) oraz e-kolejka, dzięki której będzie można sprawdzić czas oczekiwania i miejsce w kolejce do wybranego lekarza w poradni.

Pacjent będzie miał także dostęp do elektronicznego archiwum – pełnej dokumentacji medycznej, w tym archiwalnej, zeskanowanej papierowej dokumentacji medycznej sporządzonej przed okresem wprowadzenia dokumentacji elektronicznej, zawierającej m.in. historię choroby, archiwalne wyniki badań diagnostycznych, karty zabiegowe, oświadczenia i skierowania.

W ten sposób SPZZ Łęczna wkroczy w elektroniczny XXI wiek.

 

Łęczna 27 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876