Za czynną napaść na policjantów, znieważenie oraz zmuszanie ich do odstąpienia od wykonywania prawnej czynności służbowej odpowie trzech mieszkańców Łęcznej w wieku od 19 do 25-lat. Mężczyźni rzucili się na interweniujących funkcjonariuszy. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek kilka minut po godz. 23. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Łęcznej bije się grupa osób. Po przyjechaniu na miejsce od razu na interweniujących funkcjonariuszy rzuciło się kilku agresywnych mężczyzn. Ponadto wyzywali policjantów słowami obelżywymi i wulgarnymi. Mężczyźni nie reagowali na wydawane polecenia.

Mundurowi obezwładnili i zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Łęcznej w wieku od 19 do 25-lat. Zostali przewiezieni do komendy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieli od 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili im zarzuty czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych zmuszając ich do odstąpienia od wykonywania prawnej czynności służbowej.

Agresywni mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratory gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876